sida

Kontakt

Politiker

Anna Sehlin, oppositionsregionråd
Mobil: Nås via pressekreterare  070-737 41 16
E-post: anna.sehlin@sll.se

Catarina Wahlgren, gruppledare
Mobil: 073-392 09 64
E-post: catarina.wahlgren@sll.se

 

Kanslipersonal

Tamara Spiric, kanslichef
Mobil: 070-737 68 83
E-post: tamara.spiric@sll.se

Tobias Johansson, biträdande kanslichef                  Mobil: 070- 737 62 56                                                                              E-post: tobias.p.johansson@sll.se

Marre Mayr, pressekreterare
Mobil: 070-737 65 60
E-post: marre.mayr@sll.se

Amra Bajric, pressekreterare
Mobil: 070-737 41 16
E-post: amra.bajric@sll.se

Lena Malmberg, pressekreterare för regionen utanför Stockholms Stad
Mobil: 070-737 70 61
E-post: lena.2.malmberg@sll.se

Tomas Ekman, politisk sekreterare trafik- och kulturfrågor
Mobil: 070-737 71 52
E-post: tomas.ekman@sll.se

Stellan Hermansson, politisk sekreterare hälso- och sjukvårdsfrågor
Mobil: 070-737 50 66
E-post: stellan.hermansson@sll.se 

Andrea Andersson-Tay, politisk sekreterare miljö, klimat, regional utveckling samt hälso- och sjukvård
Mobil: 070-737 67 62
E-post: andrea.andersson-tay@sll.se

E-post kansliet: vanster.politik@sll.se
Besöksadress
Landstingshuset
Hantverkargatan 45, Stockholm
T-bana Rådhuset
Postadress
Vänsterpartiet Region Stockholm
Box 225 50
104 22 Stockholm
Fax: 08-737 41 01

Följ oss på:

Twitter: @V_SLL
Facebook: Vänsterpartiet Region Stockholm
Instagram: vregionsthlm

Kopiera länk